Docler Football League 2013 - Szabálykönyv

Általános tudnivalók

Egy csapat minimum 3, maximum 6 főből állhat, a pályán egy csapatból egyszerre maximum 3 fő tartózkodhat a pályán. A mérkőzések 2x10 percig tartanak, félidőben térfélcserével, korlátlan számú embercserével. Egy ember maximum egy csapatban szerepelhet.

Egy mérkőzés befejeztével a győztes csapatot 3 pont illeti, döntetlen esetén a csapatok 1-1 pontot szereznek.

A csoportkörök során egyforma pontszámot elérő csapatok közt a egymás ellen játszott mérkőzés győztese a továbbjutó, amennyiben az döntetlennel zárult, akkor a gólkülönbség (rúgott-kapott) dönt, ha ez is megegyezik, abban az esetben az adott csoportkör során több gólt rúgó csapat a továbbjutó. Ha ez is megegyezik, a két csapat közt újrajátszást kell megítélni, és annak győztese a mérvadó. Ha ez is döntetlen, a két csapat tagjai sörözéssel és csocsóval döntik el a továbbjutás sorsát...

Egy mérkőzés elkezdéséhez csapatonként minimum 2 fő szükséges, ha adott csapat nem tud 2 főt kiállítani lejátszás nélkül elveszti a mérkőzést, 7:0-s eredménnyel.

A bajnokság során kiszálló csapat eredményei törlésre kerülnek.

Labda

5-ös méretű szabvány labda, típus: 'Nike T90 Pitch Ball, Turkcell SüperLig Edition'

Mérkőzés időtartama

2x10 perc, futó órával (kivétel: rendkívüli helyzetek), félidőben 5 perc szünettel. Hosszabbítás a 2. félidő végén lehetséges, időtartama bírói megítélés szerint, de maximum 3 perc.

Alapszabályok

Oldalvonalat nem használunk, a labda nincs kint soha (csak ha a kapu mögötti hálóba akad). Ha adott csapat tagja rácson kívülre rúgja/fejeli a labdát, a másik csapat következik

A kapuban szándékosan kézzel, féltérden, vagy fekve védeni nem lehet

Becsúszás TILOS!

Kezdésnél és félidőben középkezdéssel, gól után nem kell játékvezetői sípra várni, folytatódhat a játék

Szabadrúgás

A szabadrúgás a szabálytalanságot jelző bírói sípszó után a szabálytalanság helyéről azonnal elvégezhető, amennyiben a labda álló helyzetben van

Szabadrúgásból bárhonnan lehet közvetlenül gólt rúgni

Szándékos, kapuban történő kezezés miatt büntetőrúgást és sárgalapot, míg szándékos, pályán történő kezezés miatt szabadrúgást és sárgalapot kell ítélni. Az előnyszabály alkalmazásának lehetősége bírói felelősség

Büntető rúgás

A büntetőt a saját kapu előtti területről (legfeljebb 2 méterrel a kaputól), üres kapuba rúgják

A büntető rúgás pillanatáig a támadó játékosok csak a félpályát jelző vonalon, a védő játékosok pedig a az alapvonalon (a kapuzónát kihagyva) és az oldalvonalon állhatnak

Amennyiben a büntető rúgás eredménytelen, a játék megállás nélkül folytatódik

Büntető rúgás jár: durva szabálytalanságért (kötelező: hátulról való becsúszásért, egyéb durva szabálytalanságnál a bíró mérlegelése alapján)

Ha azonos időben két különböző csapatban játszó játékos szabálytalanságot követ el, valamint minden olyan esetben, amikor a játékvezető kénytelen a játékot megszakítani, játékvezetői labda jár

Durva szabálytalanság esetén sárga lap, illetve – bírói megítélés alapján – 2 perc kiállítás szabható ki. A második sárga lap azonnali piros laphoz és kiállításhoz vezet, viszont a kiállított játékos helyett (a 2 perc elteltével) beállhat csere. A piros lappal jutalmazott játékos adott mérkőzésen már nem, viszont a következőn szerepelhet

Csere

Repülőcsere él a mérkőzés során, tehát a lejövő játékos már nem érhet labdába és nem akadályozhatja a játékot, míg a bejövő a pályára lépve rögtön játékba avatkozhat. A cserét nem kell bejelenteni a játékvezetőnek

És végül, a gól

Gólt akkor ítélünk, amikor a labda a két kapufa között teljes terjedelemével átjut anélkül, hogy azt a támadó csapat játékosainak bármelyike a kapuba bedobta, ököllel beütötte, vagy kézzel bevitte volna. Ha a labda a védő csapat játékosáról jut a kapuba, ugyancsak gólt ítélünk, még abban az esetben is, ha kézzel történt